SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Nejčastější chyby při hospodaření s penězi

Utratíte vše co vyděláte a pak už zoufale odpočítáváte dny do další výplaty? Nezvládáte ušetřit na větší investice do domácnosti, ani vyjít bez problémů s měsíčním rozpočtem? Zásadní chybou nejen mladých lidí je to, že si nevytváří finanční rezervu a neodkládají si peníze na horší časy, přičemž vytvořit si takovou finanční rezervu nebývá až tak složité.

Chyba č. 1 – Nehlídáte si pravidelné platby

Pravidelné platby za nájem, vodu, plyn a elektřinu sníží každý měsíc značnou část úspor, ale i při takových platbách se dá ušetřit. Mnoho rodin odebírá energie od stejného dodavatele a platí pojistky, které mohou být oproti konkurence značně nevýhodné. Proto je dobré čas od času projít všechny staré smlouvy o dodávkách energií, životním pojištění, od mobilních operátorů i poskytovatelů internetu a zapátrat, zda není na trhu jiný dodavatel, který by vám mohl nabídnout výhodnější podmínky. I když půjde měsíčně o malé peníze, z celoročního hlediska to může být zajímavá částka. A hlavně nezapomínat na to, že i vlastním přičiněním můžete za energie ušetřit.

Chyba č. 2 – Neplatíte včas faktury

Plaťte včas - rada, která se zdá být banální, ale její nedodržování stojí mnoho rodin další výdaje, které jsou zbytečné. Při nedodržení termínu splatnosti za telefon, energie nebo pokuty se částky k úhradě navyšují o penále z prodlení. Jen pár dní navíc může znamenat i stovky korun. Dodržovat včasné placení pomůže internetové bankovnictví, ve kterém si můžete nastavit všechny pravidelné platby, které budou automaticky odcházet v předem stanovený termín. Nemůže se tak stát, že na platbu zapomenete. Jediné, co musíte hlídat je, mít na účtu dostatečný zůstatek. Pokud už se stane, že něco nezaplatíte a přijde domů upomínka, placení neodkládejte a dluh ihned uhraďte. První výzvy nebývají zvýšené o penále. Hlídat splatnosti vám také pomůže obyčejný kalendář a červená tužka, kdy si k datu splatnosti udělejte poznámku o zaplacení s třemi vykřičníky a buďte důslední.

Chyba č. 3 – Nevytváříte si rezervu

Většina lidí nemá v rezervě žádné peníze a pokud nastane problém, který finance vyžaduje, často je řešením půjčka, zadlužení a existenční problémy. Každý člověk by si měl vytvářet finanční rezervu pro případ neočekávaných výdajů, například z důvodu nemoci nebo ztráty zaměstnání. I když nemáte závratné příjmy, snažte se odkládat každý měsíc pár stovek stranou. Ve vašem rozpočtu se určitě najdou. Stačí oželet stravování v restauracích, cigarety a alkohol a mnoho dalších, pro život nedůležitých věcí. Každá stovka se počítá.

Chyba č. 4 – Unáhlené půjčky

Lidé, ve snaze vyřešit problém co nejrychleji, nevěnují dostatek pozornosti při výběru půjčky. Nejdříve se obracejí na svou banku, přestože u jiné finanční instituce mohou být podmínky úvěrů mnohem výhodnější. Smlouvu často podepíší, aniž by si ji přečetli, což se nevyplácí především u neznámých nebankovních společností. Na internetu existují srovnávače úvěrů, které zhodnotí parametry a okamžitě ukazují výhodnost či nevýhodnost půjčky. Před podepsáním vše důkladně zvažte, zda půjčku potřebujete a neexistuje jiné řešení.


Publikováno 6.2.2018
pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů