SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Než se rozhodnete pro půjčku

Máte vysněnou věc, o které již delší dobu přemýšlíte a jediný problém je, kde na ni vzít peníze? Určitě vás napadlo, jako jedno z řešení, půjčit si. Nejlevněji vás vyjde půjčit si od přátel, nebo nepůjčovat si vůbec a na nepotřebné věci si raději našetřit. Jakoukoli půjčku totiž vždy přeplatíte, protože musíte zaplatit nejen půjčenou částku, ale navíc i úroky.

Nástrahy půjčky

Může se zdát, že půjčit si peníze je snadné a není to žádná věda. Ovšem jen z pozice poskytovatele. Pro toho, kdo si půjčuje to snadné může být jen ze začátku a pak mohou přijít problémy. Je dobré předem zvážit všechna pro a proti a myslet na povinnost splácet úvěr pravidelně a včas. Číst důkladně smlouvu a všemu porozumět a pokud ne, obrátit se na finančního specialistu. Seriózní poskytovatelé vás na zápory a rizika uzavíraného úvěru upozorní předem. Ne každý je však natolik ochotný. Nezávislý finanční specialista není placený konkrétním poskytovatelem, proto budou jeho doporučení mnohem směrodatnější, než rady zaměstnance. Pokud uzná, že nebude ve vašich silách půjčku splatit, může vám takový krok rozmluvit a vy by jste měli na jeho rady dát. Služby poradce mají jedinou nevýhodu a to tu, že jsou zpoplatněny.

Typ půjčky

Je nutné zvážit a rozlišovat určitý typ úvěru. Při hypotéce je důležité zaměřit se na případné nesplácení, neboť se jedná o závazek na desítky let. Při nižších částkách je zas důležité myslet na poplatky s půjčkou spojené. Všechno situace by mělo být uvedeny ve smlouvě, co se bude dít při nesplácení, jaké z tohoto jednání vyplynou sankce a co se stane v případě předčasného splacení. Pokud jste smlouvu podepsaly, ale chcete ji zrušit nebo upravit, je nutné věřitele informovat písemně. Pokud jste úvěr sjednávali telefonicky nebo přes internet, máte 14 dní na bezplatné odstoupení bez udávání důvodu.

Nepřiměřené úroky

Pokud věřitel vyžaduje nepřiměřeně vysoké plnění úvěru, poraďte se s právníkem, který může podat stížnost k soudu. Ten může označit takovou smlouvu za neplatnou. Smlouvu si vždy přečtěte v klidu, nejlépe několikrát, aby jste všemu porozuměli. Oblíbenou taktikou je schovat ve smlouvě důležité informace v odstavcích psaných malým, někdy až nečitelným písmem. Na to mohou doplatit hlavně starší občané a lidé se zhoršeným zrakem. Bohužel i to je neomluvitelné a neznalost zákonů se nepromíjí. I starší lidé se mohou dostat do exekuce a dluh budou muset splácet srážkou s důchodu.

Finanční rezerva

Než si půjčíte, zkuste si před podpisem smlouvy po dobu 3 měsíců odkládat předpokládanou částku splátky. Takto zjistíte, jaký budou mít splátky dopad na váš měsíční rozpočet. Zároveň si vytvořte finanční rezervu ve výši alespoň 3 měsíčních platů, aby vás nezaskočila situace se ztrátou zaměstnání nebo s náhlým výdajem peněz.

Poradna při finanční tísni

Půjčka je dobrovolným jednáním jednotlivce, který musí za své rozhodnutí nést zodpovědnost. Na problémy s půjčkou však lidé nemusí zůstat sami. Existují poradny při finanční tísni, které se snaží pomoci všem, kteří se půjčili, ale nezvládají splácet. Tyto poradny poskytují ZDARMA rady, konzultace i možnost řešení.

Své úvěrové problémy můžete konzultovat s Centrem právní pomoci, Ústředním inspektorátem České obchodní inspekce nebo Komisí na posuzování podmínek ve spotřebitelských smlouvách.

Závěr

Jak vidíte, je velmi těžké mít jistotu v bezproblémové a férové ??smlouvě bez chytáků. Doporučujeme proto ukázat připravenou smlouvu nezávislému finančnímu specialistovi.

Zároveň doporučujeme žádat o úvěr nejdříve banku, případně známou nebankovky.

Vše ale za předpokladu, že si plánujete půjčit na nezbytnou věc. Dovolená u moře a televize s metrovou obrazovkou nejsou komodity, bez kterých byste nepřežili. Půjčujte si s rozvahou.


Publikováno 21.1.2018
pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů