SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Registry dlužníků - jak se tam ocitnete?

Jaký je princip úvěrových registrů a jak se do něj můžete dostat, aniž o tom víte? CO znamená zápis v registru pro schválení půjčky?

Princip registrů

Důležitá informace pro vás je ta, že do úvěrového registru se nezaznamenávají jen nesplacené půjčky a úvěry, ale třeba i pozdní platby za kreditní kartu nebo přečerpání povoleného bankovního limitu. Informace v registrech zůstávají i nějakou dobu po tom, co své dluhy zaplatíte.

Bankovní a nebankovní registry

Důvodem, proč vám byla půjčka v bance zamítnuta může být i to, že banky mohou při schvalování půjčky nahlížet nejen do bankovních, ale i nebankovních úvěrových registrů. Banky souhlas žadatele nepotřebují a výměna informací o platební morálce a bonitě je bankám povolena díky zákonu o bankách. Například nebankovní registr - NRKI shromažďuje informace o klientech úvěrových a leasingových společností a tyto informace může poskytovat třetím stranám, tedy i bankám. Další registry jsou BRKI, a nejčastěji používaný SOLUS, který využívají banky i nebankovky. Půjčka, která připadá v úvahu v případě negativních záznamů se nazývá půjčka bez registru.

Rady jak se nedostat do úvěrového registru:

  • Sledujte aktuální stav svých financí na účtu a dávejte si pozor na povolené přečerpání, protože přečerpat tento limit nebývá vůbec těžké.

  • Sledujte datum splatnosti na výpisu za platbu kreditní karty, pokud zaplatíte v bezúročném období získáte nulový úrok a úvěr tak nepřeplatíte a navíc budete mít kartu vždy splacenou.

  • Snažte se ze své výplaty vytvářet finanční rezervu tak, ať v případě potřeby máte hotovost a nemusíte tento problém řešit třeba půjčkou. V případě nesplácení, se dostanete ihned do úvěrového registru a může to znamenat problémy do budoucna, třeba v podobě zamítnutí hypotéky, pro nespolehlivost v placení kvůli jedné malé půjčce.

  • Pokud platíte pravidelně faktury, nastavte si ve svém bankovnictví trvalé příkazy nebo automatické platby SIPO a to nejlépe ihned po datu připsání vaší výplaty. Jedině tak budete mít klid a nebudete muset myslet na to, co kdy, kde a komu máte ještě zaplatit.

Publikováno 9.11.2017
pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů