SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Okamžité platby pro rychlejší půjčky

Nová služba, kterou připravují banky pod názvem okamžitá platba způsobí ještě větší zrychlení na poli půjček. Transakce potrvá už jen sekundy.

Dohoda mezi Českou bankovní asociací a ČNB umožní ještě rychlejší mezibankovní platební styk. Na to, že peníze odeslané v rámci jedné banky dorazí na účet adresáta ihned už jsme si zvykli, ale pokud posíláte peníze do jiná banky, trvá to mnohem déle. To se má změnit, díky okamžitým platbám, které potrvají jen několik sekund i do cizí banky.

Okamžitý převod ihned

Platby budou fungovat nezávisle na provozní době bank. Peníze tedy bude možno posílat 24 hodin denně i 7 dní v týdnu v sobotu i neděli. Padla tak další bariéra v zrychlování expresních půjček na účet. Limit pro platby by měl být 400 000 Kč, což je pro půjčky také dostatečně vysoká suma.

Rychlejší půjčky

Na rychlé půjčky to bude mít zásadní vliv v podobě ještě většího zrychlení celého procesu i výplaty. Až dosud vše zdržovalo posílání ověřovacího poplatku ve výši 1 Kč, který pokud byl zaslán z jiné banky, než má poskytovatel půjčky, vše podstatně zdržel. Také výplata peněz na účet bude ještě rychlejší. Nyní se to sice řeší tím, že poskytovatelé mají několik účtů v hlavních bankách, to už však nebude potřeba.

Peníze budou ihned k dispozici na účtu a můžete je hned použít pro další platbu, výběr z bankomatu, nebo platbu kreditní kartou.

Banky nyní nabízejí zrychlené a expresní platby, které jsou však drahé. Poplatek je okolo 100 Kč a navíc se platba musí zadat dopoledne. Kolik bude stát okamžitá platba, nebo jestli bude zdarma, zatím nebylo stanoveno.

Odhaduje se, že ostrý provoz by měl být k dispozici pro všechny zájemce do konce roku 2018.


Publikováno 26.12.2017
pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů