SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Zásady zodpovědného půjčování

Žijeme v době nekonečných možností, v široké nabídce zboží i služeb. Všude kolem nás vidíme denně mnoho lákadel, po kterých dříve nebo později začne každý z nás toužit. Někdo si šetří a koupí si vysněnou věc později, ale najdou se i tací, kteří šetřit nevydrží a nedostatek peněz vyřeší půjčkou. Před tím, než si půjčku vezmete, přečtěte si několik rad, jak si půjčit zodpovědně a nezadlužit se.

Opravdu potřebujete půjčku?

Zásadní otázka, kterou si musíte položit je, zda půjčku opravdu potřebujete. Pokud věc, kterou si hodláte za peníze z půjčky pořídit, nesnese odkladu a je nutné ji pořídit, je vše v pořádku. Nepůjčujte si na zbytečnosti, jako je dovolená nebo pohádkovou svatba pro 200 lidí. Bez takových věcí se dá žít. Stačí se na to podívat reálně a trochu ze svých snů polevit.

Rodinný rozpočet pohlídá vaše výdaje

To kolik každý měsíc vyděláte je jasné, ale víte kolik každý měsíc utratíte a za co? Máte přehled za co mizí vaše výplata? Nejlepší je plánovat si výdaje na základě příjmů a vůbec nejlepší je, aby vám část z výplaty ještě zbyla, jako rezerva na horší časy. Zapisujte si své výdaje, jen tak o nich budete mít přehled. Omezte nákupy nepotřebných věcí, ušetřit se dá na jídle, oblečení, kosmetice i kultuře. Vše je jen na vás.

Neskočte na první nabídku

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... pořekadlo, které platí snad všude i u půjček. Neberte první nabídku, na kterou narazíte. Nenechte se ošálit výhodným úrokem, který vůbec nevypovídá o tom, jak bude půjčka nakonec drahá. Snažte se o každé nabídce zjistit co nejvíce informací – výši splátek při celkové době splácení, poplatky za vyřízení a vedení účtu, možnost předčasného splacení. Jaká je hodnota RPSN. Co vám hrozí v případě problémů se splácením nebo když půjčku přestanete platit úplně. Využijte nezávislé srovnávače půjček, kde si snadno můžete porovnat jednotlivé nabídky.

Prověřte od koho si půjčujete

Pozor také na to, od koho si půjčíte. Nejdříve se obraťte na banky, kde jsou půjčky nejvýhodnější, poté až na nebankovní sektor. I tam se najdou poskytovatelé solidní, ale také můžete narazit na podvodné firmy, které z vás vylákají poplatek za vyřízení předem a už o nich neuslyšíte. Hledejte recenze a osobní zkušenosti klientů na internetu nebo mezi známými, kteří si půjčku od dané společnosti už vzali.

Pozor na to, co podepisujete

Už mnohokrát jsme mohli slyšet z médií, že lidé podepsali neseriózní smlouvy a v důsledku přišli i o střechu nad hlavou. Před tím než cokoliv podepíšete, ať už to bude smlouva, všechny její dodatky i obchodní podmínky, nespěchejte a vše si řádně přečtěte, včetně odstavců psaných malým písmem. Všechno vám musí být jasné a pokud ne, ptejte se. Smlouva by měla být výstižná, krátká a stručná. Pokud není, už to může být podezřelé. V žádném případě by neměla obsahovat rozhodčí doložku.

Případné problémy se splácením řešte ihned

Dostanete-li se do problémů se splácením, řešte je zavčas. Neschovávejte se, před problémy, stejně neutečete. Jednou na vás přijdou a vězte, že to bude ještě horší. Po tom co zjistíte, že nemáte na splacení, neprodleně to oznamte věřiteli a snažte se situaci řešit. Pokud věřitel uvidí, že máte snahu, bude k vám více shovívavý. Domluvte se na splátkovém kalendáři nebo na odložení splátek. Každý problém má přinejmenším několik variant řešení.


pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů