SMS půjčkkabez registru a bez příjmuPeníze rychle všem

Mikropůjčky - rychlé půjčky

Jednou z možností, jak překlenout krátkou dobu finanční tísně, je žádost o půjčku. Pokud zbývá pár dnů do výplaty, peníze chybí a člověk potřebuje jen menší obnos může si jako jednu z možností zvolit mikropůjčku před výplatou.

Co je to mikropůjčka?

Mikropůjčkou se označují takové půjčky, kde jde o malé částky řádově do 5 000 Kč, s krátkou dobou splatností – do 45 dnů. Mikropůjčky mají výhodu v tom, že se dají vyřídit za pár minut a peníze má žadatel na účtě velmi rychle. Nevýhodou je vysoká úroková sazba a poplatky za prodloužení splatnosti.

Co musíte vědět o mikropůjčce

Než se rozhodnete pro jakoukoli půjčku je dobré zvážit, zda ji budete mít z čeho splácet. Mikropůjčku určitě nevyužívejte k zaplacení již existujícího dluhu u jiné půjčky. Ač přes rychlé vyřízení a získání peněz se může zdát výhodná, ve finále můžete zjistit že díky vysokým úrokům, zas tak výhodná není. Tímto jednáním se lehce můžete dostat do dluhové spirály.

Než si mikropůjčku vyřídíte

Na nebankovním trhu existuje řada poskytovatelů malých půjček, každý z nich nabízí jiné podmínky. Nestačí jen porovnat celkovou částku splacení a RPSN. Před uzavřením smlouvy o půjčce, v tomto případě mikropůjčce, je nutné aby jste se zaměřili na tyto aspekty:

1) Podmínky smlouvy

Smlouvu si vždy přečtěte v klidu, a v případě, že nebudete rozumět, nechte si vše dopodrobna vysvětlit. Pokud budou nejasnosti přetrvávat, smlouvu nepodepisujte.

2) Úroky z prodlení

Vesměs všichni poskytovatelé mikropůjček si účtují peníze za pozdní splátky. I v případě toho, že vám jen zašlou upomínku poštou, po telefonu nebo mailem si můžou naúčtovat ke konečné sumě peníze navíc.

3) Poplatky za prodloužení

V případě, že nesplatíte mikropůjčku v daném termínu, lze si dobu splatnosti posunout, samozřejmě za poplatek, který nebývá malý. V některých případech může dokonce převyšovat i úroky a poplatky za původní dobu splacení.

4) Rozhodčí doložka

Pokud narazíte ve smlouvě na odstavec, který je označen jako Rozhodčí doložka, věnujte tomu pozornost. Pokud takovou smlouvu podepíšete a stalo by se to, že mikropůjčku nesplatíte, vzdáváte se šance, že by byl takový problém řešen u nezávislého soudu.

Předcházejte zadlužování

Pokud se dostanete do finanční tíže je v první řadě nutné zvážit, na co peníze potřebujete. Jestli je opravdu nutné si pořizovat věc za peníze, které de facto nemáte. V první fázi zkuste snížit osobní výdaje a snažte se ušetřit na věcech, které k životu nezbytně nepotřebujete. Každý měsíc se s takovou rozvahou dají ušetřit i tisíce korun. Stačí se jen zamyslet nad výdaji za stravu, oblečení, kosmetiku atd

.

Publikováno 20.7.2017

pan
Provozovatel webu: SIALINI, spol. s r.o., IČO: 27807959, Komenského 3143/32, 747 21 Kravaře. Půjčky neposkytujeme ani nezprostředkováváme.
Podmínky použití a ochrana osobních údajů